Поздравление Главы Чувашии с Днем российской печати и Днем чувашской печати /Чӑваш Ен Пуҫлӑхӗ Раҫҫей тата Чӑваш пичечӗн кунӗ ячӗпе саламлани

Уважаемые журналисты, издатели и полиграфисты!

Поздравляю вас с Днем российской печати

и Днем чувашской печати!

Чувашская Республика – один из немногих российских регионов, где сохранены и развиваются все районные и городские периодические издания. Жители всех поселений имеют возможность регулярно знакомиться с новостями своего района и деревни на родном языке.

Обширен и разнообразен мир печатной продукции нашей родной республики: это и общественно-политические газеты, и тематические газеты и журналы для молодежи, и большой спектр полноцветных полиграфических изданий. Всего на территории Чувашии зарегистрировано около 120 печатных изданий.

Трудно переоценить роль журналистов, выполняющих ответственную миссию по оперативному обеспечению многотысячной аудитории читателей качественной, актуальной и объективной информацией. Сотрудники газет и журналов непредвзято освещают важные события общественно-политической и социально-экономической жизни республики. Во многом благодаря их профессионализму, ответственности и неустанному труду жители Чувашии ежедневно получают много полезных сведений, в обществе пропагандируются и укрепляются духовные и нравственные ценности, республиканским социально значимым проектам оказывается эффективная информационная поддержка.

Желаю всем журналистам, сотрудникам полиграфической отрасли крепкого здоровья, оптимизма, уверенности в завтрашнем дне, счастья и благополучия!

Глава Чувашской Республики                                                                                                                            М.Игнатьев

13.01.2013

Хисеплӗ журналистсем, кӗнеке-хаҫат кӑларакансем тата  полиграфистсем!

Сире Раҫҫей тата Чӑваш пичечӗн кунӗ ячӗпе саламлатӑп!

Чӑваш Республики –  районсемпе хуласенче тухса тӑракан пӗтӗм ха­ҫат-журнал сыхланса юлнӑ кӑна мар, малалла та ата­ланакан Раҫҫейри ну­­май мар ре­гионсенчен пӗри. Мӗн пур поселенире пурӑна­ка­нах ра­йонти тата ялти ҫӗнӗ хыпарсемпе хӑйӗн тӑван чӗлхипе тӑтӑшах паллашса тӑма пул­­тарать.

Пирӗн тӑван республикӑри пичет продукцийӗн тӗнчи анлӑ та тӗрлӗ ен­лӗ: ку вӑл обществӑпа политика хаҫачӗсем те, ҫамрӑксем валли тухса тӑра­кан тематикӑллӑ хаҫат-журнал та, тулли тӗспе пичетленекен йышлӑ поли­гра­фи кӑларӑмӗ те. Чӑваш Ен территорийӗнче пӗтӗмпе 120 яхӑн пичет кӑ­ларӑмне шута илнӗ.

Вулакансен нумай пинлӗ йышне лайӑх пахалӑхлӑ, ҫивӗч те тӗрӗс ин­формаципе васкавлӑн тивӗҫтерсе тӑрассипе ҫыхӑннӑ яваплӑ тӗллеве пур­нӑҫлакан журналистсен пӗлтерӗшне хак пама та йывӑр. Хаҫат-журнал ӗҫ­ченӗсем республикӑри обществӑпа политика пурнӑҫӗнчи тата социаллӑ пурнӑҫпа экономикӑри питех те пӗлтерӗшлӗ пулӑмсене объективлӑн ҫу­тат­са тӑраҫҫӗ. Вӗсен професси ӑсталӑхне, пысӑк явап­лӑхне тата ырми-канми ӗҫченлӗхне пула Чӑваш Енре пурӑнакансем нумай-нумай усӑллӑ хыпарпа паллашаҫҫӗ, обществӑра ӑс-хакӑлпа кӑмӑл-сипет хак­лӑхӗсем вӑй ил­се ҫирӗпленеҫҫӗ, республикӑри социаллӑ пӗлтерӗшлӗ проект­сем инфор­маци тӗлӗшӗнчен витӗмлӗ пулӑшу илсе тӑраҫҫӗ.

Мӗн пур журналиста, полиграфи отраслӗн ӗҫченне ҫирӗп сывлӑх, чи лайӑххине, малашлӑха шанчӑклӑн  пӑхма, телей тата ырлӑх сунатӑп!

Чӑваш Республикин

Пуҫлӑхӗ                                                                                                                                         М.Игнатьев

2013 ҫулхи кӑрлач уйӑхӗн 13-мӗшӗ

19 января 2013